Сьогодні: Субота, 04.05.2024

 Гурток бісероплетіння
Меню сайту
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Освітні ресурси
Обласний інститут післядипломної педагогічної освіти м.Чернігів Острів знань Освіта в Україні та за кордоном Освітній портал Співтовариство взаємодопомоги
вчителів Інтернет-магазин
навчальної літератури
Вхід на сайт
Статистика
 
 
Паралельне низання

Простіший пелюсток або листок за цією технологією виконується слідуючим чином:

На дротину довжиною приблизно 20-30 см. нанизують три бісеринки (мал.1), потім один з кінців дротини проводиться через дві бісеринки назустріч другому (мал.2), бісеринки міцно притягуються одна до одної - отримується маленький трикутник. Кінці дротини повинні отриматись приблизно однакової довжини.
Потім на один кінець набираються три бісеринки, а другий кінець знову проходить йому назустріч (мал.3), новий ряд добре підтягується до попереднього, потім аналогічно виконується ряд з чотирьох бісеринок. Робота продовжується у відповідності з базовою схемою №1.
Коли виконано останній ряд, кінці дротини міцно скручуються, щоб пелюсток не розсипався.
Пелюстки і листя можуть мати плоску форму, а можуть бути вгнутими чи опуклими.
Для того, щоб зробити такий пелюсток, спочатку треба виконати половину пелюстка за базовою схемою №1. Потім береться дротина такої ж довжини і продівається в пітлю між першим і другим рядом. Далі на один кінець дротини нанизується одна бісеринка, другий кінець проводиться через неї назустріч першому і пітля добре затягується.
Потім той кінець дротини, який знаходиться ближче до готової частини зразка, продівається в пітлю між другим і третім рядом, на нього нанизується стільки бісеринок, із скількох створено третій ряд першої половини, другий кінець дротини проходить назустріч першому, і туго затягується.
Виконання зразка продовжується у відповідності з базовою схемо №2.
Слід звернути увагу на те, що необхідно туго затягувати ряди, бо слабо затянутий виріб не буде тримати потрібну форму.
Тепер розглянемо принцип виготовлення листка з різним краєм - базова схема №3.
До четвертого ряду все виконується, як і раніше (базова схема №1), а потім на кожну половину нанизується по дві бісеринки, відсовуємо останню бісеринку трохи вбік, проводимо кінець дротини через першу і затягуємо пітлю.
Далі виконуємо 2-3 ряди звичайним способом і знову повторюємо описаний вище прийом. Дана послідовність дій повторюється необхідну кількість разів.
Для того, щоб не наводити схему, яка по конфігурації повторює базові, але відрізняється іншою кількістю бісеринок у рядах, використовують числову форму елементу.
В цій формулі наводиться послідовність рядів і кількість бісеринок у кожному. Наприклад, схема, наведена як базова схема №1 у вигляді формули буде виглядати так: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 4 - 3 - 3 - 2 - 1.

 
Таблиця 1
 
 
 
 
      мал.№1
 
 
 
       мал.№2
 
 
 
 
 мал.№3
 

Таблиця 2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Базова схема №1
 
 
 
 
 
 
 
 
 Базова схема №2
 
 
 
 
 
 
 
 Базова схема №3


Пошук по сайту
Друзі сайту
Любеч історичний Відділ освіти Ріпкинської РДА Співтовариство "Любеч наш рідний" Дитяче об’єднання "Славута" Любецької ЗОШ
Погода
Погода в Ріпках Погода в Любечі
Корисні посилання
Оплачена реклама
Місце для реклами
Тут може бути ВАША реклама
Ми рекламуємось
Copyright MyCorp © 2024