Сьогодні: Субота, 04.05.2024

 Гурток бісероплетіння
Меню сайту
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Освітні ресурси
Обласний інститут післядипломної педагогічної освіти м.Чернігів Острів знань Освіта в Україні та за кордоном Освітній портал Співтовариство взаємодопомоги
вчителів Інтернет-магазин
навчальної літератури
Вхід на сайт
Статистика
 
 
Матеріали та інструменти для роботи з бісером

 Раніше декілька слів варто сказати про сам матеріал. Бісер - забарвлені в різні кольори скляні, металеві і пластмасові зерна. Зерна можуть бути сферичної, циліндрової, гранованої форми, прозорі або «глухі», блискучі або матові, мати круглі або квадратні отвори.
Технологія виготовлення бісеру у загальних рисах така: спершу з скла, забарвленого оксидами металів, витягають товстостінні трубки малого діаметру, від яких відсікають невеликі колечка. Такий бісер циліндрової форми називають рубаним або коленим. Якщо необхідно отримати бісер класичної круглої форми, заготовки піддають подальшій обробці.
Украсить квартиру с нами легко! Приобретайте декор Украсьте Ваш дом. Заповнивши отвори бісеру шліфувальною сумішшю, його нагрівають в барабані, що обертається. Порошок, що заповнює отвори бісеру, не дає їм заплавіться, а постійне обертання надає заготовкам сферичну форму. Після цього бісер полірується і знаходить втрачений при нагріванні блиск.
Значно пізніше за бісер з’явився стеклярус - скляні циліндрики подовженої форми. Як ми вже говорили, технологія його виготовлення була розроблена в XVIII столітті у Франції. Стеклярус використовували для вишивки величезних сюжетних панно для палацових інтер’єрів. Звідси ще одне його назва - «французькі шпалери».
Окрім бісеру, стеклярусу і різних намистин, нам буде потрібно капронові нитки, волосінь, сталевий дріт різного діаметру, верстат для тканих виробів, тонкі голки. Голки потрібного діаметру можна отримати, обточивши звичайну тонку голку (L0, L1) наждачним папером. В даний час в магазинах можна знайти голки для бісероплетенія іноземного виробництва.
Для роботи з дрібним бісером замість голки я використовую петельку з ніхромової дроту діаметром 0,18 міліметра, кінці якої міцно скручую між собою. Поступово така «голка» сточується, стає дуже тонкою, що дозволяє протягувати через бісеринку декілька ниток.
Капронову нитку , на яку низатиметься виріб, перед початком роботи можна навощити. В цьому випадку нитка набуває певної жорсткості і менше плутається. Якщо в плетінні використовується крупний бісер з великими отворами, можна узяти подвійну нитку. Це дозволить уникнути провисання бісеру і зробить роботу акуратнішої.
Для вощіння нитки вденьте нитка в голку і кілька разів з легким натиском протягнете її через грудочку воску, поки кінці нитки не склеяться між собою.
На волосінь або дріт бісер нижуть, коли необхідно отримати жорстку конструкцію, наприклад при виготовленні накладних квіток, об’ємних хрестів і інших виробів. Для робіт, виконаних з прозорих бісеринок. більше підходить волосінь, а дрібні непрозорі зерна добре набирати на дріт.
Пошук по сайту
Друзі сайту
Любеч історичний Відділ освіти Ріпкинської РДА Співтовариство "Любеч наш рідний" Дитяче об’єднання "Славута" Любецької ЗОШ
Погода
Погода в Ріпках Погода в Любечі
Корисні посилання
Оплачена реклама
Місце для реклами
Тут може бути ВАША реклама
Ми рекламуємось
Copyright MyCorp © 2024